טיפולי רטינול טבעי

 

טיפול רטינול לפנים – אנטי אייג'ינג בהתגלמותו

לאחרונה שומעים יותר ויותר על טיפולי רטינול לפנים, ועל קרמים לעור הפנים המכילים רטינול. הסיבה לכך היא, כי מחקרים הוכיחו שהרטינול, אשר ידוע בסגולותיו כמשקם נהדר לעור הפנים, יכול לחדור דרך האפידרמיס, שכבת העור העליונה, ולהגיע לדרמיס – שכבת העור הפנימית, וכך להשפיע על מראה העור.

כיצד עובד טיפול רטינול לפנים?

לאחר שהרטינול חודר אל שכבת העור הפנימית, הוא מתפרק לאלפי רכיבים שאחד מהם הוא החומצה הרטינואית. לתאי העור ישנו קולטן מיוחד לחומצה הרטינואית. כאשר החומצה נקשרת לתאים, היא גורמת לתאים הפגועים והזקנים להתנהג כמו תאים חדשים ורעננים. משמעות הדבר היא, שגם התאים הפגועים מתחילים לייצר קולגן ואלסטין – שני חלבונים הגורמים לעור להיות מתוח, חזק ועמיד, וכן להיות מסוגל להתמתח ולשוב לצורתו המקורית. הקולגן מספק לעור את המילוי ואת החוזק, ואילו האלסטין מעניק לו את היכולת להתמתח.

אם בעבר היו סקפטיים ביחס לאפשרות לייצב את הרטינול במוצרים קוסמטיים, היום, לאחר מחקרים רבים שנעשו בנושא, יודעים כי הרטינול בהחלט יציב בתכשירים השונים ויודעים בדיוק באיזה ריכוז הוא צריך להימצא בתכשיר על מנת שהחומצה הרטינואית שתיווצר ממנו תהיה אפקטיבית.

מה עושה הרטינול?

הרטינול, ובעצם – החומצה הרטינואית, נקשרת לתאי העור ומגבירה את ייצור הקולגן, האלסטין והחומצה ההיילורונית, 2 חלבונים וחומצה החיוניים למראה עור בריא ורענן. ייצורם מגביר את תחלופת התאים כך שתאי עור מתים נושרים, ובמקומם מופיעים תאי עור בריאים שבזכותם מראה העור משתפר בדרך כלל בצורה משמעותית.

קמטים וקמטוטים - בזכות תחלופת התאים המהירה, הקמטים והקמטוטים עמוקים פחות, והעור נראה חלק ומלא יותר.

אקנה – קילוף העור ונשירת התאים המתים שמתרחשים בזכות הרטינול, גורמים לכך שהנקבוביות בעור בולטות פחות, צלקות שנוצרו כתוצאה מהאקנה מיטשטשות והפרשת השומן מהתאים מתאזנת.

כתמי פיגמנטציה – החומצה הרטינואית יכולה לשפר משמעותית את מצבם של כתמי הפיגמנטציה החומים או הלבנים הנוצרים על העור כתוצאה מחשיפה לשמש. החומצה מקטינה את גודל הנקבוביות בעור וכך מקטינה את הכתמים ואפילו יכולה להעלימם.

רטינול ורטין A – ההבדל

רטין A הוא חומר אשר קרוב יותר בנגזרתו לחומצה הרטינואית, ולכן השפעתו על העור יכולה להגיות גדולה יותר ומהירה יותר. אבל, רטין A הוא חומר חזק מאוד, אשר פעמים רבות גורם לגירוי יתר של העור, לצריבה ולאי נוחות כללית. זו הסיבה שרטין A ניתן לקבל רק עם מרשם רופא, וצריך להיות במעקב מתמיד למשך כל זמן הטיפול. הרטינול ידידותי יותר לעור, ולכן ניתן למצוא תכשירים המכילים אותו גם אצל קוסמטיקאיות וגם על המדפים, אולם אצל הקוסמטיקאית יהו, סדרך כלל, תכשירים המכילים רטינול בריכוז גבוה יותר, ולכן יש להם עדיפות. חשוב לבדוק שהתכשירים הקוסמטיים מכילים, בנוסף לרטינול, גם נוגדי חמצון וחומצות אלפא וביתא הידרוקסיות, המסייעים כולם יחד לקילוף תאי העור המתים והפגועים ותורמים משמעותית לשיקום העור.

לסיכום

טיפול רטינול לפנים המתבצע אצל קוסמטיקאית, יכול לשפר משמעותית את מראה עור הפנים. הטיפול יביא לכך שהקמטוטים והקמטים ייטשטשו, שכתמי הפיגמנטציה יובהרו ושצלקות האקנה, אם יש, ייראו הרבה יותר טוב. אז אם אתם סובלים מאחת או יותר מהתופעות האלה – פנו לקוסמטיקאית שמבצעת טיפול רטינול לפנים, ותראו את התוצאות בעיניים.

אהובה קורח, קוסמטיקאית פרא-רפואית, מבצעת טיפולי רטינול לפנים, תוך שימוש ברטינול טבעי ממקור צמחי בלבד ולא ברטינול קוסמטי סינתטי. הטיפול כולל גם החדרת ויטמינים לעור, המעניקים לו מראה בריא וזוהר.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפגישת ייעוץ חינם התקשרי עכשיו: 3250951 072  
עקבו אחרינו:  ‪Google+‬‏

 
אמיר גלבוע 18, תל אביב
טלפון : 072-3250951 
נייד : 052-2533296
פקס: 077-4448141 
דוא"ל: zkorach@gmail.com